Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Gizlilik Sözleşmesi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Gizlilik Sözleşmesi


İnternet üzerinden verilen tüm servisler, http://www.gitmesin.com adresinde kayıtlı "gitmesin" firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
"gitmesin" firması hakkında aktarılan kişisel verilerin korunması konusundaki temel bilgilere aşağıda yer verilmiştir. "gitmesin", 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunun aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamaları web-sitemizi ve/veya mobil uygulamalarımızı kullanan 3. kişilerin dikkatine sunar. "gitmesin", işbu kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini yürürlükteki mevzuatta yapılabilecek değişiklikler çerçevesinde her zaman güncelleme hakkını saklı tutar.
"gitmesin", www.gitmesin.com,
Adres: 1787 sok. No:20/2 d:5 Bostanlı Mah. Karşıyaka/İZMİR
Telefon: 0505 427 72 76
(Destek için https://gitmesin.com/geri-bildirim adresini kullanabilir ya da, bilgi@gitmesin.com adresine e-mail gönderebilirsiniz)

"gitmesin" ile paylaşılan kişisel veriler, "gitmesin" gözetimi ve kontrolü altındadır. "gitmesin", yürürlükteki ilgili mevzuat hükümleri gereğince bilginin gizliliğinin ve bütünlüğünün korunması amacıyla gerekli organizasyonu kurmak ve teknik önlemleri almak ve uyarlamak konusunda veri sorumlusu sıfatıyla sorumluluğu üstlenmiştir. Hizmet, "Digital Karınca " "www.digitalkarinca.com" tarafından sağlanmaktadır.
1. "Gitmesin" İn Amacı ve Gizlilik Politikası ile İlişkisi
"gitmesin" bir paylaşım platformudur. İnsanların birbirleriyle ücretsiz paylaşım yapmalarını hedefler. Bazı ürünlerin paylaşımında ciddiyeti sağlamak amacıyla küçük bir limitle, ücretli paylaşıma da olanak sağlar. Yiyecek, kozmetik ve diğer birçok kişisel ürünün paylaşılmasını, bu sayede atık oluşumunun azaltılmasını, güven ortamının kurulmasını, paylaşmanın ve hizmet etmenin sosyal faydalarının topluma sağlanmasını hedefler.
"gitmesin" paylaşımda bulunan kullanıcılarının kişisel güvenliklerinden, başka bir paylaşımcı tarafından oluşabilecek risklerinden sorumlu değildir, tutulamaz.
Paylaşılan ürünlerin etkilerinden de yine aynı şekilde sorumlu değildir, tutulamaz.
(bkz. https://gitmesin.com/guvenlik-onerilerimiz) ve (bkz. https://gitmesin.com/yardim)
Örneğin, alerjen gıdanın (bkz. https://gitmesin.com/alerjenler) veya bozulmuş bir yiyeceğin, kozmetik ürünün (bkz. https://gitmesin.com/guvenlik-onerilerimiz) kullanıcıya oluşturacağı etkilerden sorumlu tutulamaz.

Paylaşımı alan kişi, paylaşımı yapacak kişiyle, iletişim yöntemlerini kullanarak, ilan detayları, mesajlaşma, yüz yüze iletişim ve ürünün görsel ve kokusal kontrolü ile ürünün kendi için bir risk oluşturup oluşturmadığına karar verecek tek yetkilidir.
Bu hassasiyet bizi kullanıcılarımızı sürekli oluşacak riskler hakkında bilgilendirme sorumluğuna iter. Ancak bu sorumluluk bundan daha ileride gösterilemez.
Olası olumsuz bir durumda kullanıcılarımızın başvurusu durumunda, emniyet yetkilileri ve hukuk yetkilileri ile kullanıcılar hakkında elde edilen bilgiler ivedilikle paylaşılacaktır.

2. Üyelerimizden Topladığımız Kişisel Bilgiler
Bu politikada bahsedilen yöntemlerden herhangi biriyle bize kişisel bilgi sağlamadığınız müddetçe, herhangi bir kişisel bilgi toplamamaktayız. Eğer bize kişisel bilgilerinizi (örneğin; isim, e-posta adresi, konum bilgisi, telefon, fotoğraf) sağlamaya karar verdiyseniz, biz sadece taleplerinizi ve meşru iş hedeflerimizi yerine getirmek için gerekli olan bilgileri toplarız. Eğer talep edildiğinde kişisel bilgilerinizi açıklamayı reddederseniz, hizmetlerin bir bölümü, ürün paylaşım, alım-satım gibi belirli alanlara erişemeyebilirsiniz.

3. Kişisel Verilerin İşlenme Sebebi
Kişisel verileriniz şu amaçlarla kullanılmaktadır:
1. Web sitesi/mobil uygulamalar üzerinden paylaşım ve/veya alışveriş yapanın/yaptıranın kimlik bilgilerini teyit etmek,
2. İletişim için adres ve diğer gerekli bilgileri kaydetmek,
3. Tüketicinin korunması hakkında kanunun ilgili maddelerinde geçen sözleşmelerin koşulları, güncel durumu ve güncellemeler ile ilgili müşterilerimiz ile iletişime geçmek, gerekli bilgilendirmeleri yapabilmek,
4. Elektronik (internet/mobil vs.) ortamında işleme dayanak olacak tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek,
5. Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda talep halinde ve mevzuat gereği kamu görevlilerine bilgi verebilmek,
6. Müşterilerimizin ilgilenebileceği ürünlerimiz hakkında müşterilerimize bilgi verebilmek, kampanyaları aktarmak,
7. Kullanıcı memnuniyetini artırmak, web sitesi ve/veya mobil uygulamalardan paylaşım ve alışveriş yapan müşterilerimizi tanıyabilmek ve müşteri çevresi analizinde kullanabilmek, çeşitli pazarlama ve reklam faaliyetlerinde kullanabilmek ve bu kapsamda anlaşmalı kuruluşlar aracılığıyla elektronik ortamda ve/veya fiziki ortamda anketler düzenlemek,
8. Anlaşmalı kurumlarımız ve çözüm ortaklarımız tarafından müşterilerimize öneri sunabilmek, hizmetlerimizle ilgili müşterilerimizi bilgilendirebilmek,
9. Hizmetlerimiz ile ilgili müşteri şikayet ve önerilerini değerlendirebilmek,
10. Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve yürürlükteki mevzuattan doğan haklarımızı kullanabilmek,
11. Dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetlerin önüne geçebilmek.

4. Kişisel Verilerin Toplanmasının Yasal Dayanağı
Kişisel verileriniz KVKK 5 ve 6. maddeleri çerçevesinde işlenmektedir.

5. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemleri
www.gitmesin.com internet sitemiz aracılığıyla paylaşılan veriler; elektronik ortamda işlenmektedir.
6. Üyelik ve kayıt
Uygulamayı kullanmak için e-posta adresinizi, facebook veya gmail hesabınızı, belirterek kayıt yapmanız gereklidir. Facebook veya g-mail hesabınızı tercih etmeniz durumunda seçmiş olduğunuz sosyal ağın gizlilik ayarlarına bağlı olarak belirli bazı bilgilere erişim ve kullanım için izin vermiş oluyorsunuz.
Sizden profil resmi, isim ve soy isim, e-posta adresi gibi bilgileri Uygulama ve internet üzerinde erişilebilir olması amacıyla isteyebiliriz. Misafir olarak hizmetlerin belirli alanlarını ziyaret edebilir fakat kayıt olmadan tüm içerik ve özelliklere erişim sağlayamayabilirsiniz.
Bize sağlamış olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olduğunu, sizin kimliğinize karşılık geldiğini ve bunu yayınlamaya hakkınızın olduğunu garanti etmiş oluyorsunuz.

7. Kişisel Verilerinizin Aktarıldığı 3. Kişiler
Müşterilerimize ait kişisel verilerin üçüncü kişiler ile paylaşımı, müşterilerin izni çerçevesinde gerçekleşmekte ve kural olarak müşterimizin onayı olmaksızın kişisel verileri üçüncü kişilere aktarılmamaktadır.
Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimiz nedeniyle ve bunlarla sınırlı olmak üzere mahkemeler ve diğer kamu kurumları ile kişisel veriler paylaşılmaktadır. Ayrıca, taahhüt ettiğimiz hizmetleri sağlayabilmek ve verilen hizmetlerin kalite kontrolünü yapabilmek için anlaşmalı üçüncü kişilere kişisel veri aktarımı yapılmaktadır.
Ürünlerinizi yayınlamak gibi bazı hizmetlere katıldığınızda kullanıcı adınız ve profil fotoğrafınızın genel halka açık internette erişilebilir olacağını lütfen unutmayın, dolayısıyla hizmetleri kullanırken dikkatli olmalısınız. Sizin tarafınızdan ifşa edilen kişisel bilgiler, bu tür hizmetlerin diğer kullanıcıları tarafından toplanabilir ve istenmeyen mesajlara yol açabilir. Hizmetlerimiz aracılığı ile üçüncü taraflara ifşa etmiş olduğunuz bilgileri korumak, bizim sorumluluğumuzda değildir (örn: telefon numaranızı hizmetler aracılığıyla başka kullanıcıya göndermek). Hizmetlerimizde diğer kullanıcıların erişimine uygun bir profil kullandığınız için, bunun içeriğiyle ve doğruluğuyla alakalı yegane sorumlu daima sizsiniz. Bu tür bilgileri düzenlemek, değiştirmek veya silmek için Hizmetlerimizde sağlanmış olan talimatları izleyin.
8. E-posta ve reklamlar
Gizlilik politikamızı kabul ederek ve kayıt anında katılım rızası göstererek, gitmesin'e, sizinle iletişime geçmesi ve/veya elektronik iletişim de dahil olmak üzere her türlü ticari iletişimi göndermesi, gitmesin'in takdirine göre ilginizi çekebilecek ürünlerimizin, hizmetlerimizin, tekliflerimizin veya şirketle ilgili herhangi bir ticari içeriğin gönderilmesi konusunda açık rıza gösteriyorsunuz. Eğer iletişim içerikleri almak istemiyorsanız, bu türdeki her iletişim içeriğinde sağlanmış olan abonelikten ayrılma talimatlarını takip ederek herhangi herhangi bir zamanda ayrılabilirsiniz. Üçüncü taraf sosyal ağlar da dahil herhangi bir aracı tarafından gönderilen ticari iletişimlerden ayrılmak için, herhangi bir zamanda web sitesi/uygulamaya giriş yaparak ve hesabınızı kapatabilirsiniz.
İstediğiniz zaman gitmesin'in aşağıdaki adresine veya burada belirtilen e-posta adresine yazılı bir talep göndererek kişisel bilgilerinize erişim, düzeltme, silme ve bilgilerin işlenme amaçlarına itiraz talebinde bulunabilirsiniz: bilgi@gitmesin.com

Talebinizi tam olarak yerine getirebilmemiz için lütfen kişisel verilerinizi (isim, soy isim, posta adresi, telefon, e-posta adresi) ve nüfus cüzdanınızın bir kopyası veya fotoğraflı bir kimliğinizin kopyasını e-postanıza ekleyin.